MATIC Coin ve Bu 4 Kripto’dan Airdrop Dahil Haberler Var!

Polygon’un (MATIC Coin) arkasındaki geliştirici firma Polygon Labs’ın, personel çıkaracak. Ethereum altyapı projesi Delegate, LayerZero ile işbirliği içinde Clusters adlı bir adlandırma protokolünü bugün başlatıyor. Aevo, yerel bir token için akıllı sözleşmeyi devreye soktu. Ayrıca ekip, airdrop müjdesi verdi. Ve daha fazlası!

Aevo, MATIC Coin ve bu 3 kripto’dan haberler var…

Polygon Labs (MATIC Coin) personel tenkisatına gidiyor!

Şirket Perşembe günü yayınladığı bir blog yazısında, katman-2 toplama ağı Polygon’un (MATIC Coin) arkasındaki geliştirici firma Polygon Labs’ın, personelinin yaklaşık %19’una tekabül eden 60 pozisyonda kesintiye gittiğini belirtti. Ethereum odaklı geliştirici firma, işten çıkarmaları finansal nedenlerden ziyade daha etkin çalışmaya bağlıyor. Açıklamaya göre, küçülme “finansal nedenlerden ziyade gelişmiş performans için” gerçekleşiyor. Şirket ayrıca Polygon ID’nin arkasındaki ekibin önümüzdeki aylarda firmadan ayrılacağını da paylaştı.

İşten çıkarmalardan etkilenmeyenler için Polygon (MATIC Coin), toplam tazminatlarında en az %15’lik bir artış alacaklarını belirtti. Ayrıca, coğrafi ödeme modellerini de ortadan kaldıracaklarını söyledi. Yeni azaltma turu, Şubat 2023’te Polygon’un yeniden yapılanma kapsamında personelinin %20’sini işten çıkardığı küçülmenin ardından bir yıldan kısa bir süre sonra geldi.

Delegate, LayerZero işbirliğiyle ‘Clusters’ protokolünü başlatacak

Ethereum altyapı projesi Delegate, birlikte çalışabilirlik platformu LayerZero ile işbirliği içinde Clusters adlı Blockchain tabanlı bir adlandırma protokolünü bugün başlatıyor. Alan adı hizmetleri, karmaşık Blockchain adreslerini insan tarafından okunabilir adlarla eşleştirir. Ethereum Name Service bunun en iyi örneği. ENS, oracle sağlayıcısı Chainlink ile bir entegrasyon kullanıyor. Böylece, diğer Blockchain’lerden adreslerin kaydedilmesine izin veriyor. Ayrıca, veriler tek bir doğruluk noktası olarak Ethereum’da saklanmaya devam ediyor.

Delegate’in alternatifi bu tür bir kayıt defterini Ethereum, Solana, diğer EVM tabanlı Blockhain’ler ve daha sonra Bitcoin dahil olmak üzere birden fazla Blockhain’e yerel olarak getirmek istiyor. LayerZero bir Medium gönderisinde “Clusters, adres parçalanması, cüzdan yönetimi karmaşıklığı ve alan işgali gibi sorunları ele alan cross-chain, çok cüzdanlı bir adlandırma protokolüdür. Birleşik bir kimlik katmanı olarak hizmet eder. Böylece, kullanıcıların birden fazla Blockhain’de tutarlı bir kimlik sürdürmelerini sağlar. ENS’nin yaptığına çok benzer bir yöntem. Ancak birçok Blockhain için yerel olarak bunu yapıyor.” dedi.

Aevo, erken benimseyenler için airdrop planlıyor

Türev trade protokolü Aevo, yerel bir token için akıllı sözleşmeyi devreye soktu. Proje bu tokeni önümüzdeki haftalarda kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Ekip, arzın bir kısmını erken benimseyenlere bir airdrop ile dağıtmayı planladığını söyledi Aevo tokenlerini almaya uygunluk, bugünkü duyurudan önce platformla etkileşime girmiş olan kullanıcıları kapsıyor. Bununla birlikte ekip, tahsisat özelliklerini henüz açıklamadı.

Aevo, platformundaki işlem hacmine katkıda bulunan kullanıcıları hedefliyor. Böylece, alım satım faaliyetlerini ayrıca ödüllendirmeyi amaçlıyor. Protokol, önümüzdeki birkaç gün içinde ödülleri Aevo tokenleri olarak dağıtacağı bir “çiftçilik programı” başlatmaya hazırlanıyor. Proje, “Aevo borsasını erken benimseyenlere Aevo’yu airdrop yapacağız. Önümüzdeki haftalarda ilk çiftçilik programımızı başlatacağız. Açıkça, bu noktaya kadar hacim yapmış olan tüm Aevo kullanıcıları Aevo için uygun olacaktır.” dedi.

Jüpiter, günlük hacimde yaklaşık 1,4 milyar dolar kaydetti

Solana DEX aggregator’u Jupiter (JUP), son 24 saat içinde rekor bir işlem hacmine ulaştı. Bu doğrultuda Jupiter 1,38 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti. Bu rakam, Jupiter’in son günlerde gördüğü günlük işlem hacminin iki katından fazlasına denk geliyor. Ayrıca, onu son 24 saatin en iyi DEX platformu yapıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dün merakla beklenen Jupiter token lansmanı ve airdrop vardı. Bunun sayesinde Solana ağındaki aktivite ciddi artış gördü. Web3 cüzdanı Phantom, daha önce hiç bu seviyelerde trafik görmediğini belirtti. Ayrıca, son WEN meme coin lansmanının ardından gördüğü toplam trafik hacminin üç katı olduğunu kaydetti.

Kripto girişimi Velar, 3,5 milyon dolar fon sağladı.

Velar, Bitcoin Startup Lab, CMS Holdings, Black Edge Capital, GBV, Cypher Capital, Trust Machines SPV, Transform Capital, Maple Block ve Samara Asset Group’un katılımıyla 3,5 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. Girişim, Bitcoin DeFi sahnesi için bir dizi DeFi aracı oluşturmayı planlıyor. Ayrıca, Bitcoin ağına dayalı ilk kalıcı vadeli işlem sözleşmesi ticaret platformunu başlatmaya hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x