Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu! İstanbul dahil 9 kentte alarm verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarılarının ardından İstanbul’da yağış etkili oluyor. Hafif şekilde devam eden yağış, aralıklarla etkisini arttırıyor. Sürücüler yağış, nedeniyle kontrollü bir şekilde ilerlerken, hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar ise hırka ve gömlekle kendilerini yağmurdan korumaya çalıştı.

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu raporuna göre, İstanbul’da bugünden itibaren 5 gün boyunca yağış bekleniyor.

9 KENTTE SARI ALARM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın için İstanbul dahil Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova için sarı kodlu uyarıda bulundu.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey, yurdun güney kesimlerinde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 kilometre/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ÇERKEZKÖY

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yaklaşık 30 dakika etkili olan yağış sonrası kentin ana arterleri göle döndü. Vatandaş duruma tepki gösterirken, su baskınlarından kendi çabalarıyla kurtulmaya çalıştı.

Meteoroloji’den yapılan uyarı sonrasında Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde sağanak yağış etkili oldu. Öğle saatlerinde etkili olan yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kentin ana arterlerinde sağanak yağıştan dolayı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. İş yerlerinde su baskınları yaşandı ve araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Pazar yerinin ve küçük sanayi sitesinin bulunduğu Hayri Batur Caddesi’nde su baskınları vatandaşa zor anlar yaşattı. Bazı vatandaşlar kendi imkanlarıyla suyu tahliye etmeye çalıştı.

MAHALLEYİ LAĞIM KOKUSU SARDI

Yağış sonrası tıkanan rögarları vatandaşlar kendi imkanlarıyla kapatmaya çalıştı. Fevzipaşa Mahalle sakinleri tıkanan rögarları açmaya çalışırken belediye ekiplerini de tepki gösterdi. Yaşanan her yağışta mahalleyi koku sardığını ifade eden mahalle sakinleri tepkilerini, “Yolları süpüren çöpçüler süpürmüyor, temizlik işleri çalışmıyor. 5 seneden beri burayı kendi imkanlarımızla temizlemeye çalışıyoruz” diyerek gösterdi.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x