Sakın Tıklamayın! Dolandırıcılar Bu Altcoin Airdrop’uyla Avlıyor!

Kripto para piyasasında kimlik avı saldırıları son zamanlarda artış gösterdi. Son bir gelişmede kimlik avı saldırganları Loopring’in resmi X hesabını ele geçirdi. Bunun ardından saldırganlar, kullanıcıları sahte bir LRC airdrop ile avlamaya çalıştı. Blockchain güvenlik firması PeckShield, topluluğu kimlik avı saldırısı konusunda uyardı. PeckShield, şüpheli airdrop’lara karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Bu gelişmelerin ortasında altcoin fiyatında dalgalanma oldu.

Dikkat: Dolandırıcılar Loopring’in X hesabını hackledi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyasında dolandırıcılık hiç de nadir bir hadise değil. Sık sık altcoin hacklerine, saldırılarına ve çeşitli dolandırıcılık olaylarına tanık oluyoruz. Son gelişmede ise dolandırıcıların hedefinde Loopring kullanıcıları vardı. Loopring, merkezi olmayan kripto borsalarının oluşturulması için tasarlanmış açık bir protokol. Blolckchain güvenlik şirketi PeckShield’in yaptığı uyarıya göre, Loopring’in Twitter hesabı hacklendi. Kimlik avı saldırganları bir airdrop yemiyle kullanıcıları avlamaya çalışıyor. Bu bağlamda PeckShield, şu paylaşımı yaptı ve uyardı:

PeckShieldAlert Loopringorg X (Twitter) ele geçirildi. Lütfen kimlik avı bağlantısına tıklamayın.

Altcoin fiyatı gün içi zirvesinden aşağı kaydı

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, topluluk üyelerini Loopring’in X hesabının ele geçirildiği konusunda bilgilendirdi. Kötü niyetli kişiler, Loopring topluluğunu airdrop’ları yem olarak kullanarak bir kimlik avı web sitesine yönlendirmeye çalışıyor. Bu arada, kimlik avı saldırılarının kripto dünyasında sıkça karşılaşılan bir durum olduğunu belirtmek gerekiyor. Kullanıcıların şüpheli airdrop veya hediye duyuruları olduğunda çapraz doğrulama yapmalarında fayda var. Bu gelişmelerin ortasında altcoin fiyatı gün içi zirvesinden aşağı kaydı. LRC, gün içinde 0,225 dolara kadar yükseldikten sonra haberle birlikte 0,224 dolara kaydı. Bununla birlikte token, günlük bazda %3,38 yükselişle işlem görmeye devam ediyor.

LRC günlük fiyat grafiği. Kayak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x