Yalnızca Bedeninizi Değil Ruhunuzu da Forma Sokmanızı Sağlayacak 10 Spor

Spor yaparken sadece bedenimize değil ruhumuza da katkı sağlamasını istiyoruz. Fiziksel gelişimin yanında zihinsel ve ruhsal gelişimi sağlayan birçok spor var. Siz de hem fiziksel sağlığınıza hem de ruhsal sağlığınıza iyi gelecek sporları merak ediyorsanız içeriğe buyurun!

1. Yoga ?

Yoga hem bedene hem ruha dokunan sporlardan biri. Yoga, stresinizi azaltarak ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı oluyor. Vücut esnetme, denge egzersizleri ve meditasyonu birleştiren yoga, zihinsel sakinlik ve ruhsal denge sağlıyor.

2. Yüzme ?

En çok kalori yaktıran sporlardan biri olan yüzme aynı zamanda insanı rahatlatan aktivitelerden biri. Suyun o rahatlatıcı etkisini size hissettirecek yüzme sayesinde hem kaslarınız çalışıyor hem de stresiniz azalıyor.

3. Dağcılık ?

Doğayla iç içe olmayı gerektiren bu spor, fiziksel dayanıklılığınıza katkı sağladığı gibi ruhunuza da dokunuyor. Zihinsel odaklanmanıza da faydasını göreceğiniz dağcılık sporunu yaparak ruhsal olarak daha iyi hissedebilirsiniz.

4. Tai Chi

Yavaş ve kontrollü hareketlerden oluşan Tai Chi, bir Çin dövüş sanatı. Bu spor, kaslarınızı güçlendirirken zihinsel olarak rahatlamanızı da sağlıyor. Merkezinde denge ve zihinsel huzurun olduğu bu sporu yaparken odaklanma şart.

5. Koşu ?

Koşu, kasları güçlendirmek için ideal sporlardan biri. Ama kasın yanında zihinsel olarak da rahatlatan bu sporu özellikle doğada yaptığınızda ruhunuza etkisini göreceksiniz.

6. Dans ?

Dans ederek hem kilo verebilir hem de ruhunuzu rahatlatabilirsiniz. Eğlecenli şekilde egzersiz yapmanızı sağlayacak dans sayesinde modunuz da yükseliyor. Stresi azaltan bu egzersiz hem bedeninize hem ruhunuza iyi geliyor.

7. Pilates

Pilatesin amacı vücuttaki dengeyi sağlayarak kasları güçlendirmek. Ama pilates sadece bedene faydalı değil. Pilates, ruhunuzu da güçlendiren bir etkiye sahip. Vücudunuzu dengeye sokan pilates, ruhunuzu da dengede tutmaya yardımcı oluyor.

8. Bisiklet ?

Bisiklet sürmek en sevilen egzersizlerden. Bisiklet sürme, fiziksel olarak sizi zinde tuttuğu gibi özellikle açık havada sürdüğünüzde zihninizi de rahatlatan bir aktivite.

9. Aikido

Japon dövüş sanatı olan Aikido sayesinde hem fiziksel hem zihinsel olarak gelişebilirsiniz. Zihinsel odağın çok yüksek olduğu bu spor hem bedeninize hem ruhunuza çok iyi geliyor.

10. Kürek Çekme ?

Kürek çekmek, bedenin güçlenmesini sağlayan sporlardan. Ama bunu yaparken ruha da iyi geliyor. Tüm vücut kaslarını çalıştıran bu sporda yapılan ritmik hareketler stresi de azaltıyor. Buna bir de suyun rahatlatıcı etkisi eklenince bu spor ruhunuza çok iyi gelen sporlardan biri oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x